قانون جدید پول: از آنجایی که ارزش پول کمتر و کمتر می شود، یاد بگیرید که خودتان پول چاپ کنید!

در طول دو دهه گذشته، میانگین دستمزد کارگران آمریکایی یا کاهش یافته یا ثابت مانده است و در همین حال تورم به رشد خود ادامه داده است. به زبان ساده می توان گفت که پول شما توان خرید کمتری از قبل دارد و شما کمتر از آن درآمد دارید.

در اقتصاد امروز، احمقانه است که فکر کنید با به دست آوردن یک شغل خوب و پس انداز پول، پیشرفت خواهید کرد.

ارزش پول شما هر روز کمتر و کمتر می شود.

در دنیای جدیدِ پول، ضروری است که یاد بگیرید چگونه پول خود را به صورت قانونی چاپ کنید.

شیوه آموزش :
مقاله آموزشی
با امکان درج پرسش یا نظر
ارزش :
رایگان

توضیحات بیشتر

کل کلیمات: 1622 | مدت مطالعه: 10 دقیقه | نویسنده: رابرت کیوساکی | مترجم: رضا کارگزار | آخرین بروز رسانی: 1403/2/28

 

یک بازده بی نهایت


از نظر من، یکی از بهترین مزایای آموزش مالی، توانایی چاپ پولِ خود است. راهی که شما می توانید این کار را به صورت قانونی انجام دهید، از طریق یک اصطلاح مالی است که به عنوان بازگشت سرمایه (ROI) شناخته می‌شود.


هنگامی که با اکثر کارشناسان مالی صحبت می کنید، آنها به شما خواهند گفت که 5 تا 12 درصد، بازگشت سرمایه خوبی است و بس، چرا که شما تحصیلات مالی ندارید. صحبت دیگری که آنها می کنند این است که هر چه بازده بیشتر باشد، ریسک بالاتر است. اگر هوش مالی ندارید این هم درست است.

من شخصاً همیشه به دنبال این هستم که سرمایه گذاری هایم بازدهی بی نهایت داشته باشد و در صورت داشتن ضریب هوشی مالی بالا می توان به این امر دست یافت.

تعریفی که من برای بازدهی بی نهایت استفاده می‌کنم «پول برای هیچ» است.

 

 

به طور خاص، بازدهی بی نهایت زمانی است که تمام پول خود را از سرمایه‌گذاری در یک دارایی پس می‌گیرید و همچنان مالک آن دارایی هستید و کماکان از جریان نقدی ماهانه آن لذت می‌برید.

 

چاپ پول شما با قرار گرفتن در سمت راست چهار ربع نقدینگی شروع می شود.

چهار ربع نقدینگی، افراد را از نظر شیوه کسب درآمد به چهار نوع تقسیم می کند که در هر دسته دو نوع از افراد قرار دارند.

 

به زبان ساده دو دسته افراد در این چهار ربع وجود دارند. در سمت چپ کارمندان و خویش فرماها قرار دارند و دسته فقرا را تشکیل می دهند. در سمت راست صاحبان کار و کسب های بزرگ و سرمایه گذاران هستند که دسته ثروتمندان را تشکیل می دهند.

 

 

 اگر می خواهید پول خود را چاپ کنید، نمی توانید این کار را در سمت چپ چهار ربع نقدینگی انجام دهید. شما فقط زمانی می توانید یک ماشین (سیستم) چاپ پول بسازید که در سمت راست ربع نقدینگی, غذا بخورید، بخوابید و نفس بکشید.

کارمندان صاحب ماشین چاپ پول (سیستم) نیستند، آنها برای ماشین چاپ پول (سیستم)  کار می کنند.

 

افراد خویش فرما نیز صاحب این ماشین (سیستم) نیستند. آنها صاحب شغلی هستند که اغلب احتمال آنکه به ماشین ( سیستم ) چاپ پول منتهی شود بسیار کم است. از آنجایی که آنها ساعات کاری خود را که یک منبع محدود است، می فروشند، احتمالاً نمی توانند به بازدهی بی نهایتی که با ماشین ( سیستم ) چاپ پول به دست می آید، دست یابند.

 

یک دستگاه چاپ پول در سمت راست چهار ربع نقدینگی بسازید!

 

 

افراد فوق ثروتمند تنها در سمت راست چهار ربع نقدینگی کار می کنند و آنها هستند که نحوه چاپ پول خود را به طور قانونی کشف کرده اند. دلیل این امر نیز ساده است، آنها مالک ماشین ( سیستم ) چاپ پول هستند.

صاحبان کار و کسب ( ربع B ) به طور خاص برای چاپ پول به صورت قانونی، کار و کسب می سازند. آنها به راحتی پس از بازگرداندن سرمایه اولیه خود که برای راه اندازی کار و کسب استفاده کردند، به بازده بی نهایت دست می یابند.

 در مورد سرمایه گذاران ( ربع I ) نیز همین گونه است. هنگامی که آنها پول اولیه خود را پس می گیرند و همچنان دارایی شان را در اختیار دارند، در حال چاپ پول هستند و بازدهی بی نهایت به دست می آورند.

فقط در صورتی می توانید پول خود را به صورت قانونی چاپ کنید که مالک ماشین ( سیستم ) جاپ پول باشید.

اجازه دهید در ادامه چند مثال را مرور کنیم.

 

چگونه پول خود را در کار و کسب چاپ کنید؟

 

من ( رابرت کیوساکی ) و کیم کیوساکی شرکت ریچدد را روی میز آشپزخانه خود راه اندازی کردیم. ما به جای استفاده از پول خود، 250,000 دلار از سرمایه گذاران جمع آوری کردیم. در کمتر از سه سال، به لطف رشد کار و کسب مان، 100 درصد به سرمایه گذاران خود به اضافه 100 درصد اضافی برای بازخرید سهام آنها پرداخت کردیم.

امروزه، کار و کسب ما میلیون ها دلار پول در جیب ما می گذارد، حتی اگر هیچ پولی در آن سرمایه گذاری نکرده باشیم.

این یک بازدهی بی نهایت است. به عبارت دیگر، کار و کسب ما برای ما پول چاپ می کند.

 

چگونه پول خود را با پول دیگران چاپ کنیم؟

 

استفاده از پول دیگران یا (OPM) برای دستیابی سریع به بازدهی بی نهایت یک نکته کلیدی را به ارمغان می آورد.

قبل از اینکه به OPM بپردازیم، ابتدا باید یک اصل اساسی شرکت ریچدد را بشناسیم:

تفاوت بین بدهی خوب و بدهی بد

 

اگر با یادگیری قوانین قدیمی پول بزرگ شده اید، احتمالاً شنیده اید که بدهی بد است. اما این طور نیست! اگر می‌خواهید ثروتمند شوید، باید بدانید که قوانین جدید پول، بدهی را ضروری می داند، به شرطی که بدهی خوب باشد.
 

بدهی بد مثل این است که برای خرید چیزهایی مانند اتومبیل، تعطیلات و ... برای خودتان بدهی درست کنید. اینها چیزهایی هستند که شما به آنها نیاز ندارید و به مرور زمان ارزششان را از دست می دهند و هر ماه پول را از جیب شما خارج می کنند. بنابراین، این نوع بدهی دارد به راحتی اضافه بر سازمان از جیب شما پول خارج می کند. البته نه تنها برای خرید آنها بلکه برای نگهداریشان نیز پول خارج می کند و در عوض هیچ پولی یا درآمدی در جیب شما نمی گذارد پس قطعاً یک بدهی بد است.

بدهی خوب برای خرید دارایی هایی استفاده می شود که هر ماه پول نقد، یا درآمد (غیرفعال)، در جیب شما می گذارد. بدهی خوب می تواند چیزهایی مانند وام برای خرید یک ملک جهت سرمایه گذاری باشد.

OPM نوعی بدهی خوب است. برای استفاده مناسب از آن به هوش مالی بالایی نیاز دارید، اما وقتی این کار را انجام می دهید، با سرعت بیشتری پول چاپ می کنید. در ادامه مثالی که من به طور خاص درمورد OPM نوشتم را بخوانید :

 

سناریو 1 :


قیمت خرید ملک 100,000 دلار
وام مسکن 80,000 دلاری با بهره 5 درصد

( این وام در کشور آمریکا برای شهروندان آنها به این صورت محاسبه می شود و بازپرداخت آن تقریبا 10 ساله است!  )

20,000 دلار از پول خودتان

 

با استفاده از یک ماشین حساب ساده، هزینه سالانه شما برای این وام مسکن حدود 8500 دلار خواهد بود. با فرض اینکه درآمدی که از ملک در سال دارید 11,000 دلار در سال باشد، پس از پرداخت هزینه ها، کل درآمد خالص سالانه شما 2500 دلار (منظور فاصله بین درآمد 11.000 دلار تا هزینه اقساط 8500 دلار در سال) خواهد بود.

نرخ بازگشت سرمایه شما برای این کار 12.5٪ خواهد بود.

(2,500 دلار درآمد خالص تقسیم بر 20,000 دلار سرمایه گذاری ضربدر 100 )

 

سناریو 2 :


قیمت خرید ملک 100,000 دلار
وام مسکن 80,000 دلاری با بهره 5 درصد

20,000 دلار OPM با بهره 7 درصد که شما به عنوان یابنده معامله 50 درصد از درآمد خالص عملیاتی (NOI) را دریافت می کنید.

( این نوع از قوانین، در کشور آمریکا مصداق دارد! )

 

در این مورد، هزینه‌های وام سالانه شما همچنان 8500 دلار خواهد بود، اما برای پول دیگران که گرفته‌اید، بر اساس 7 درصد فرضی، هزینه اضافی حدود 1500 دلار نیز خواهید داشت. بنابراین، کل هزینه های وام و OPM مبلغ 10.000 دلار خواهد بود.

مجدداً، با فرض اینکه درآمدی از دارایی 11,000 دلار در سال دارید، پس از پرداخت هزینه ها، کل درآمد خالص شما 1,000 دلار (10,000 دلار هزینه از 11,000 دلار درآمد کسر شود!) خواهد بود.

کارمزد شما برای این قرارداد 50 درصد NOI ( درآمد خالص عملیاتی ) که در این مورد 500 دلار (50 درصد 1,000 دلار) است خواهد بود.

نرخ بازگشت سرمایه شما برای این کار بی نهایت خواهد بود زیرا بدون هیچ پولی از خودتان در معامله, 500 دلار سود به دست می آورید.

 

همانطور که می بینید، OPM یک دستگاه چاپ پول قدرتمند در صورت استفاده صحیح است!

 

چگونه پول خود را در املاک و مستغلات چاپ کنید؟

 

 

ما با کارگزار املاک خود، کن مک الروی، کار می کنیم تا همیشه از طریق املاک و مستغلات پول چاپ کنیم. ما یک مجتمع آپارتمانی با عملکرد ضعیف پیدا می کنیم، آن را با پول سرمایه گذار (OPM) خریداری کرده و بازسازی و ارتقاء می دهیم، اجاره ها را افزایش و ارزش ملک را نیز افزایش می دهیم.

سپس می‌توانیم آن ملک را بدون مالیات بازخرید کنیم و سرمایه‌گذاران خود را از محل درآمد آن تسویه کنیم، در حالی که همچنان از جریان نقدی مثبت برخوردار هستیم. هنگامی که همه سرمایه گذاران بازپرداختشان انجام شود، ما همچنان از جریان نقدینگی لذت می بریم. این نیز یک بازدهی بی نهایت است.

 

اینها تنها چند نمونه هستند که نشان می دهد چگونه می توانید با آموزش مالی مناسب، پول خود را چاپ کنید و آیا این منطقی تر از تلاش بیشتر در یک شغل برای پرداخت مالیات بیشتر، پس انداز پول در بانک و از دست دادن قدرت خرید یا به خطر انداختن پول خود برای بلندمدت در بازار سهام نیست؟ من هم اینچنین فکر میکنم. امیدوارم شما هم این کار را انجام دهید.

 

ضریب هوشی مالی خود را افزایش دهید و از راه قانونی شروع به چاپ پول خود کنید.

 


برچسب ها : ذهنیت ثروتمند ، چگونه پول برای ما کار کند

 درباره وبلاگ :

این مقاله به صورت متنی و رایگان در باشگاه کش فلو منتشر می شود و فقط با درج نام نویسنده و مترجم و بک لینک به این صفحه در باشگاه کش فلو، می توانید تمام یا قسمتی از محتوای آن را تکثیر نمایید.


راهنمای اطلاع رسانی :

جهت اطلاع از انتشار آخرین مقالات وبلاگ لطفاً در پیام رسان های باشگاه کش فلو عضو شوید و ایمیل خود را در بخش "ویرایش حساب من" وارد نمایید. مقالات وبلاگ به صورت همزمان در کانال یوتیوب باشگاه کش فلو نیز اطلاع رسانی می شود که با سابسکرایب کردن کانال و فعال کردن زنگوله، یوتیوب خودش به شما اطلاع رسانی می کند.

تلگرام     cashflowir@
ایتا     cashflowir@
یوتیوب     cashflowir@

سایر محصولات

   

بازی رومیزی کش فلو

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

 

کارگاه مجازی آموزش سواد مالی مبتنی بر بازی کش فلو

رضا کارگزار . آموزش بازی

 

بازی رومیزی کش فلو به همراه کارگاه مجازی آموزش بازی

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

   

بازی رومیزی کش فلو ریس

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

 

کارگاه مجازی آموزش سواد مالی مبتنی بر بازی کش فلو رِیس (ویژه خانواده ها و مربیان)

رضا کارگزار . آموزش بازی

 

بازی رومیزی کش فلو ریس به همراه کارگاه مجازی آموزش بازی

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

   

بازی رومیزی کش فلو به همراه کش فلو ریس

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

 

کارگاه مجازی برنامه ریزی مالی در زندگی شخصی

رضا کارگزار . آموزش سواد مالی

 

کارگاه مجازی هوش ثروت

رضا کارگزار . آموزش سواد مالی

   

جلسه هدایت مالی با رضا کارگزار

رضا کارگزار . مشاوره

 

سریال صوتی زنگ سواد مالی (پادکست)

رضا کارگزار . آموزش سواد مالی

 

سریال ویدئویی مربی سواد مالی

رضا کارگزار . سریال مربی سواد مالی

       

سریال متنی خط سواد مالی

رضا کارگزار . سریال خط سواد مالی

       

پرسش و پاسخ (0)