مدت زمان : 00:00:00
مدت پشتیبانی : 0 روز

قانون جدید پول، شماره 7 : اگر می خواهید موفق باشید، شرکای تجاری خود را با دقت انتخاب کنید

میلیون‌ها نفر با تکرار آنچه در مدرسه آموخته‌اند، زندگی خود را تکرار می‌کنند، به تنهایی در آزمون زندگی شرکت می‌کنند، کمک نمی‌خواهند و توسط سازمان‌های بزرگ و قدرتمند مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند یا به آنها گفته می‌شود که چه کار کنند.

 متأسفانه، این کار باعث موفقیت شما در تجارت نخواهد شد.

 چیزی که آنهایی را که در ربع S قرار دارند و به بردگی کشیده می شوند را از کسانی که در ربع B پیشرفت می کنند متمایز می کند ذهنیتی است در آن فرد شرکای تجاری خود را عاقلانه انتخاب می کند!

شیوه آموزش :
مقاله آموزشی
با امکان درج پرسش یا نظر
ارزش :
رایگان

توضیحات بیشتر

کل کلمات: 1249 | مدت مطالعه: 7 دقیقه | نویسنده: رابرت کیوساکی | مترجم: رضا کارگزار | آخرین بروزرسانی: 1403/3/2

 

چهار ربع جریان نقدینگی و قدرت یک تیم

 

 

طرز فکر انجام این کار را خودتان می‌توانید در تصویر ماتریس درآمد ببینید.

 

در سمت چپ، ربع های E ( افراد کارمند و کارگر - Employee ) و S ( افراد خویش فرما - Self Employee ) قرار دارند.
 

در سمت راست، ربع های B ( افراد مالکین کار و کسب بزرگ - Bussiness Man ) و I ( افراد سرمایه گذار - Investor ) قرار دارند.
 

بسیاری از افراد در سمت چپ ماتریس درآمد (چهار ربع جریان نقدینگی)، تیم‌ها را دوست ندارند یا حداقل دوست ندارند افرادی که از آنها باهوش‌تر هستند، در کنارشان حضور داشته باشند.
 

به عنوان مثال، کارمندان اغلب از کسانی که باهوش‌تر یا بهتر از آنها هستند می‌ترسند، زیرا به این معنی است که قرار است ارتقا یا افزایش حقوق دریافت نکنند. آنها ممکن است پروژه خیمه شب بازی را راه بیاندازند! اغلب فضای سمی زیادی در تیم ها وجود دارد که ناشی از ترسی است که کارمندان در مورد امنیت شغلی خود دارند.
 

خویش فرماها اغلب بسیار باهوش و توانا هستند. آنها حتی گرایش کارآفرینی دارند. اما آنها تیم را دوست ندارند. آنها می‌خواهند باهوش‌ترین فرد در اتاق باشند و اغلب هم هستند، به همین دلیل است که شرکت‌ها آنها را به عنوان مشاور استخدام می‌کنند. اما از آنجایی که آنها با دیگران خوب بازی نمی کنند، مجبورند همه کارها را خودشان انجام دهند و اغلب اوقات احساس می کنند که به شرکای تجاری نیاز ندارن . آنها صاحب کار و کسب نیستند، بلکه صاحب شغل هستند.
 

از سوی دیگر، کسانی که در سمت راست چهار ربع جریان نقدینگی (ماتریس درآمد) قرار دارند می‌دانند که اگر می‌خواهند ثروتمند و موفق باشند، داشتن یک تیم از شرکای تجاری قوی بسیار مهم است. کارمندان و افراد خویش فرما اغلب در مورد افرادی که صاحب شرکتشان هستند می گویند: «من بسیار باهوش تر از آنها هستم. چرا این همه پول می‌گیرند؟» به هر حال، اینجوری ساخته شده اند. در واقع، ناتوانی افراد ربع E و S در پذیرش خود بهمراه شرکای تجاری هوشمند، دلیلی است که آنها هرگز نمی توانند به عنوان یک صاحب کار و کسب یا سرمایه گذار موفق ظاهر شوند.
 

کلید موفقیت یک تیم در کار و کسب و سرمایه گذاری را می توان در مثلث B-I یافت.
 

 

شرکای تجاری خود را از طریق مثلث B-I پیدا کنید


پدر ثروتمندم گفت: "کار و کسب و سرمایه گذاری ورزش های گروهی هستند." دلیل اینکه اکثر مردم امروزه از نظر مالی دچار مشکل می شوند این است که آنها به صورت فردی و نه تیمی وارد زمین بازی مالی می شوند و هنگامی که یک کار و کسب با شکست مواجه می شود، اغلب به این دلیل است که آنها رهبری ضعیف و تیم ضعیفی دارند.

 

مثلث B-I اصولی را که یک کار و کسب برای موفقیت نیاز دارد نشان می دهد.

 

 

همانطور که می بینید، هشت مؤلفه برای یک کار و کسب موفق وجود دارد:

 • ماموریت        (Mission)
 • رهبری           (Leadership)
 • تیم               (Team)
 • محصول         (Product)
 • امور حقوقی     (Legal)
 • سیستم ها       (systems)
 • ارتباطات         (communications)
 • جریان نقدی    (Cash flow)


اکثر مردم فکر می کنند که باید بر روی یک محصول یا یک " ایده عالی " تمرکز کنند، اما این در واقع معکوس است. همانطور که می بینید، محصول کوچکترین بخش مثلث B-I است.
 

در حقیقت، مهم ترین مولفه ها برای یک کار و کسب موفق، ماموریت، تیم و رهبری است.

 

این همان دلیلی است که چرا این مولفه ها در خارج از مثلث B-I قرار دارند. وجود این ها در جای خود پر کردن مثلث را بسیار آسان تر می کند.

 

یک رهبر عالی و یک ماموریت عالی, تیم بزرگی از شرکای تجاری را جذب می کند.

 

اگر یک رهبر عالی و یک ماموریت عالی داشته باشید، اما تیم بزرگی نداشته باشید، موفق نخواهید شد. شما نمی توانید همه کارها را به تنهایی انجام دهید و همچنین دانش لازم برای موفقیت را ندارید.

 

به همین دلیل است که من گروه مشاوران شرکتم را دارم. آنها در زمینه های مربوط به خود متخصص هستند و به من کمک می کنند تا در کار و کسب و سرمایه گذاری بهترین باشم. همه آنها در زمینه های کاریشان از من باهوش تر هستند، اما من اینطوری دوست دارم، زیرا هوشمندی جمعی تیمم باعث موفقیت من می شود. من نمی خواهم باهوش ترین فرد اتاق باشم، من می خواهم توسط باهوش ترین افراد اتاق احاطه شوم.
 

 • وقتی درباره دارایی های کاغذی سوالی دارم، با اندی تنر تماس می گیرم.

 • وقتی به مشاوره مالیاتی پیچیده نیاز دارم، با تام ویل رایت تماس می‌گیرم.

 • وقتی نیاز به حل مسائل حقوقی دارم، با گرت ساتن تماس می گیرم.

بزرگترین ستاره ها در جهان می‌دانند که بدون تیم چیزی نیستند. به عنوان مثال، این نقل قول توسط بیب روث، که مسلماً یکی از بهترین بازیکنان بیسبال در تاریخ بازی ها است را در نظر بگیرید:

 

«روش بازی یک تیم به طور کلی موفقیت آن را تعیین می کند. شما ممکن است بزرگ‌ترین ستاره‌های جهان را داشته باشید، اما اگر آنها با هم بازی نکنند، باشگاه ارزش یک سکه را نخواهد داشت.»

 

شرکای تجاری خود را هوشمندانه انتخاب کنید


اما زمانی که قرار باشد تشخیص دهیم چه کسی در تیم شماست یا باید باشد و چه کسی برای تیم های دیگر (رقبا) بازی می کند، مشکل ایجاد می شود.

به عنوان مثال، هنگامی که یک زوج جوان برای ملاقات با یک برنامه ریز مالی جلسه ای می گذارد، احتمال این وجود دارد که برنامه ریز مالی در حال حاضر برای تیم دیگر بازی می کند. مثل یک شرکت بزرگ مالی که در آن کار می کند. یا مثلاً هر کارت اعتباری که دارید برای تیم دیگر بازی می کنید. وام مسکن شما برای تیم دیگر بازی می کند.

دنیا پر است از افرادی که کارمند و خویش فرما هستند و برای کمک مالی به کار و کسب ها و سرمایه گذاران جلو می آیند. مشکل این است که آن افراد و آن ابزارها برای کار و کسب ها و سرمایه گذاران بازی می کنند، نه برای شما!

اغلب این تیم‌های دیگر، میلیون‌ها دلار پول دارند تا روی افرادی که اطلاعات کمی دارند تأثیر بگذارند. اما خبر خوب این است که راهی برای مبارزه وجود دارد و این فقط با ساختن یک تیم کامل خودی با شرکای تجاری حرفه ای محقق می شود.

 

به دست آوردن شرکای تجاری مناسب در تیم خود

اگر می خواهید در زندگی موفق باشید، باید متخصصانی را در کنار خودتان داشته باشید که بتوانید برای مشاوره به آنها مراجعه کنید.


بازیگران کلیدی تیم شما شامل یک وکیل، یک حسابدار برای کمک به حسابداری و امور مالیاتی، یک کارگزار املاک و سهام، کارشناسان مختلف در حوزه های سرمایه گذاری و تجاری انتخابی شما و مربیان هستند. علاوه بر این، داشتن مربیان ورزشی، مربیان زندگی و شبکه ای قوی از دوستان و خانواده که شما را عاقل نگه می دارند، هرگز ضرری ندارد.
 

نکته کلیدی این است که عاقلانه انتخاب کنید! ضربه زننده باشید. به افرادی بسنده نکنید که مطمئن نیستید که در تیم شما بازی می کنند یا برای تیم های دیگر؟! من این درس را به سختی با شرکای تجاری گذشته خود یاد گرفته ام، بنابراین از تجربه خودم در این مورد صحبت می کنم. اگر افراد مناسبی را برای حضور در تیم خود انتخاب نکنید، می تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد، نه از نظر مادی ، بلکه از نظر زمانی و انرژی عاطفی و معنوی. یک عضو بد تیم، یکی از دردناک ترین و خطرناک ترین چیزهایی است که می توانید داشته باشید.

 

در پایان، فردی که تیم خود را عاقلانه تر انتخاب می کند، کسی است که برنده می شود.

بنابراین، به من بگویید چه کسانی در تیم شما هستند؟

 


 درباره وبلاگ :

این مقاله به صورت متنی و رایگان در باشگاه کش فلو منتشر می شود و فقط با درج نام نویسنده و مترجم و بک لینک به این صفحه در باشگاه کش فلو، می توانید تمام یا قسمتی از محتوای آن را تکثیر نمایید.


راهنمای اطلاع رسانی :

جهت اطلاع از انتشار آخرین مقالات وبلاگ لطفاً در پیام رسان های باشگاه کش فلو عضو شوید و ایمیل خود را در بخش "ویرایش حساب من" وارد نمایید. مقالات وبلاگ به صورت همزمان در کانال یوتیوب باشگاه کش فلو نیز اطلاع رسانی می شود که با سابسکرایب کردن کانال و فعال کردن زنگوله، یوتیوب خودش به شما اطلاع رسانی می کند.

تلگرام     cashflowir@
ایتا     cashflowir@
یوتیوب     cashflowir@

سایر محصولات

   

بازی رومیزی کش فلو

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

 

کارگاه مجازی آموزش سواد مالی مبتنی بر بازی کش فلو

رضا کارگزار . آموزش بازی

 

بازی رومیزی کش فلو به همراه کارگاه مجازی آموزش بازی

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

   

بازی رومیزی کش فلو ریس

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

 

کارگاه مجازی آموزش سواد مالی مبتنی بر بازی کش فلو رِیس (ویژه خانواده ها و مربیان)

رضا کارگزار . آموزش بازی

 

بازی رومیزی کش فلو ریس به همراه کارگاه مجازی آموزش بازی

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

   

بازی رومیزی کش فلو به همراه کش فلو ریس

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

 

کارگاه مجازی برنامه ریزی مالی در زندگی شخصی

رضا کارگزار . آموزش سواد مالی

 

کارگاه مجازی هوش ثروت

رضا کارگزار . آموزش سواد مالی

   

جلسه هدایت مالی با رضا کارگزار

رضا کارگزار . مشاوره

 

سریال صوتی زنگ سواد مالی (پادکست)

رضا کارگزار . آموزش سواد مالی

 

سریال ویدئویی مربی سواد مالی

رضا کارگزار . سریال مربی سواد مالی

       

سریال متنی خط سواد مالی

رضا کارگزار . سریال خط سواد مالی

       

پرسش و پاسخ (0)