شکست در موفقیت: چگونه حتی قدرتمندان شکست می خورند و چگونه دوباره برای رسیدن به موفقیت از جای خود بلند می شوند

 

به موفق ترین افرادی که می توانید فکر کنید ، فکر کنید. همانطور که شما این کار را انجام می دهید، فکر می کنید چند بار آنها مجبور شدند مسیر خود را از شکست به موفقیت طی کنند. حالا آن را در 10 ضرب کنید، و ممکن است در میدان مین باشید.

 

چند وقت پیش، مقاله ای در مورد سرآشپز مشهور انگلیسی جیمی الیور خواندم. شما ممکن است او را عمدتاً از کتاب‌های آشپزی، نمایش‌ها و حضور چشمگیرش در رسانه‌های اجتماعی بشناسید. اما ممکن است ندانید که او صاحب یک امپراتوری رستوران نسبتاً بزرگ نیز هست – امپراتوری ای که به شدت در دردسر است.

 

به گزارش «تلگراف»، سپتامبر گذشته، رستوران‌های ایتالیایی جیمی که قبلاً موفق بود، در آستانه ورشکستگی قرار گرفتند و سرآشپز مجبور شد 13 میلیون پوند از پس‌انداز خود را به کسب‌وکار تزریق کند تا از ورشکستگی آن جلوگیری کند.

 

متأسفانه، این کافی نبود و پس از دور انداختن 4 میلیون پوند دیگر از پول خود ، گروه رستوران در سال 2019 ورشکست شد و 22 رستوران از 25 رستوران را تعطیل کرد و 1000 کارمند را اخراج کرد.

 

هر کسی که جیمی الیور را از بیرون دنبال کند از شنیدن این حرف شگفت زده می شود. از هر نظر او یک کارآفرین و مشهور بسیار موفق است. اینکه او مشکلات تجاری داشته باشد برای اکثر مردم دیوانه کننده به نظر می رسد، اما برای من دیوانه کننده نیست.

شیوه آموزش :
مقاله آموزشی
با امکان درج پرسش یا نظر
ارزش :
رایگان

توضیحات بیشتر

درک ذهنیت کارآفرینی

اولین چیزی که باید درک کنید این است که الیور مشاغل زیادی دارد، نه فقط یکی. بنابراین برای او، تمرکز تجارتش در زمینه سرگرمی بوده است همین کتاب‌ها، نمایش‌ها و سخنرانی‌ها .

 

اولین تجارت او رستوران بود. مانند بسیاری از رستوران ها، من فرض می کنم که آنها پرخطر و با حاشیه سود پایین بودند. اما آنها شهرت زیادی برای او به دست آوردند و اهرم نفوذی در بین مردم برای وی است و او توانست از آن استفاده کند.

 

بنابراین من تعجب نمی کنم که او تمرکز خود را بر روی آن متوقف کرد و انرژی خود را به تلاش های دیگری معطوف کرد که مزایای بسیار بیشتر، ریسک بسیار کمتر و حاشیه های بسیار بالاتری داشتند. این اولین درسی است که باید در مورد طرز فکر کارآفرینی یاد گرفت: به تجارت گره نخورید، به بهترین فرصت گره بزنید. با پیشرفت های بسیار بیشتر در اینفلوئنسر مارکتینگش ، منطقی است که کناره گیری کند و مدیریت امور جاریه را به شخص دیگری واگذار کند. با این حال، اگر شریک اشتباهی را برای اداره تجارت خود انتخاب کنید، مشکل پیش می آید.

  • انتخاب شرکتان برابر است با انتخاب شکست یا موفقیت تان

جیمی در سال 2014 از مدیریت روزانه گروه رستوران خود کناره گیری کرد و برادر همسرش، پل هانت را به مدیریت گروه رستوران هایش منصوب کرد. بسیاری از مردم فکر می‌کنند همین دلیل واقعی این بود که گروه دچار مشکل شد، زیرا هانت مدیر اجرایی خوبی نبود.

 

این درس بعدی برای یادگیری در مورد شکست یا موفقیت کارآفرینی است. اگر می خواهید موفق شوید، باید شرکای خود را عاقلانه انتخاب کنید. در این مورد، الیور در انتخاب برادر همسرش به اشتباه کرد، اما برای هر کارآفرینی یک چالش است که فرد مناسبی را برای به دست گرفتن کنترل پیدا کند.

 

چرا؟ زیرا اکثر مدیران عامل ، کارکنانی هستند که دستمزد بالایی دارند.

  • چهار ربع نقدینگی و ویژگی های کارآفرینی

ساده ترین راه برای توضیح این موضوع چهار ربع نقدینگی است.

 

 

در سمت چپ ربع CASHFLOW، کارکنان (E) و خوداشتغال (S) قرار دارند. آنها طرز تفکر بسیار متفاوتی نسبت به کارآفرینان دارند. آنها ریسک گریز هستند و برای حفظ حقوق خود روی حفظ وضعیت موجود متمرکز هستند. وقتی همه چیز خراب می شود، آنها وحشت می کنند زیرا می دانند ممکن است اخراج شوند. آنها در هر لحظه برای پول شما تصمیم گیری می کنند. حتی مدیران عامل هم کارمند هستند، فقط افرادی اند که دستمزد بالایی دارند. در مورد اولیور، او احتمالاً مدیر عاملی را به روی کار آورد که به جای تفکر کارآفرینی مانند یک کارمند فکر می کرد و این برای او گران تمام شد.

 

در سمت راست ربع، صاحبان مشاغل (B) و سرمایه گذاران (I) قرار دارند. این افراد ویژگی‌های کارآفرینانه تفکر خارج از چارچوب، پذیرش ریسک و فرصت‌سازی را از خود نشان می‌دهند و از اخراج شدن در صورت اشتباه نمی‌ترسند... و وقتی ریسک می کنند، احتمالا شکست خواهید خورد. این تنها راه واقعی برای پیشرفت است. مدیران اجرایی با طرز فکر کارمندی به جای تلاش برای بازآفرینی رستوران های الیور، سعی کردند وضعیت موجود را مدیریت کنند و آن را به زمین زنند.

 

ما انتظارش را نداشتیم. این در هر تجارتی عادی نیست. جلسات فصلی با اعضا دارید. شما جلسات هیئت مدیره انجام می دهید. الیور گفت، افرادی [که قرار است] آن چیزها را مدیریت کنند، باید آن چیزها را مدیریت کنند.

 

اینها سخنان مردی است که کسب و کار خود را برای اداره کردن به گروه دیگری واگذار کرد و تقریباً دیر متوجه شد که کارشان خوب نیست.

 

درسی که در اینجا، این است که ضروری است که همیشه شرکای خود را عاقلانه انتخاب کنید و تا حدی بر کسب و کار خود کنترل داشته باشید، حتی اگر در حال انجام کارهای دیگری هستید. همانطور که ضرب المثل قدیمی می گوید: "اعتماد کن اما تایید هم بکن." در این مورد، الیور اعتماد کرد، اما به نظر می رسد که او ممکن است تأیید نکرده باشد و هزینه های زیادی برای او در حد 17 میلیون پوند تمام شد.

 

 

 

کارگاه مجازی هوش ثروت

 
 

 

این کارگاه مجازی یک رویداد آموزشی آنلاین جهت آشنایی شما با مسیر فقر تا ثروت است. مسیری که شاید امروز در بخش فقیر آن قرار دارید و هر روز در رویاهای خود لحظه رسیدن به بخش ثروت را تجسم می کنید چون واقعا از شرایط فعلی خود ناراضی هستید.

با شرکت در این کارگاه همزمان با ابزارها و مسیر تجویزی باشگاه کش فلو در زمینه آموزش سوادمالی نیز آشنا خواهید شد و مسیر رشد خود را در فضای آنلاین باشگاه کش فلو بهتر طی خواهید کرد.

لذا بهتر است در بدو عضویت در سایت باشگاه کش فلو هر چه سریعتر این کارگاه مجازی را سپری کنید و سپس اقدام به خرید سایر کارگاه های مجازی باشگاه نمایید.

 

   اطلاعات بیشتر  

 

 
         

 

  • تفاوت بین فقیر و ورشکسته

خبر خوب این است که الیور ابزاری برای وارد شدن به کار و تلاش برای نجات کسب و کار خود داشت، همه اینها به دلیل کسب و کار دیگر و درآمد حاصل از آن بود. همانطور که او به تلگراف می گوید:

 

هنگامی که از او پرسیده شد که آیا اگر رستوران‌هایش در آینده دچار مشکل شوند، آیا حاضر است دوباره این کار را انجام دهد، گفت: «من دیگر پولی ندارم. من سعی کردم کار درست را انجام دهم، هرگز از گروه رستوران پول دریافت نکرده ام، همیشه سرمایه گذاری مجدد کرده ام. زندگی من همیشه طرف دیگری بود.

 

این یک نکته مهم را مطرح می کند. بین فقیر بودن و ورشکسته شدن تفاوت وجود دارد.

 

در این مورد، جیمی الیور ممکن است در مورد کسب و کار رستوران خود ورشکسته شود، اما او فقیر نیست. در واقع، به دلیل دیگر تلاش های تجاری او، دارایی خالص جیمی حدود 300 میلیون دلار گزارش شده است. بنابراین، اگرچه ممکن است همیشه میلیون‌ها پول نقد در دست نداشته باشد (مخصوصاً زمانی که از آن برای صرفه‌جویی در یک کسب‌وکار استفاده می‌کند)، دارایی‌هایی دارد که به سرعت ثروت او را دوباره پر می‌کنند و در چندین رشته تجاری متنوع می‌شوند.

 

خرابی یک وضعیت موقتی است که در آن سرمایه لازم ندارید. ضعف ذهنیتی است که شما را عقب نگه می دارد و توانایی شما را برای رشد از شکست به موفقیت محدود می کند. الیور ممکن است سرمایه شخصی زیادی را برای نجات کسب و کار رستورانش سرمایه گذاری کرده باشد، اما او فقیر نیست. دیگر تلاش های تجاری او به زودی خزانه اش را دوباره پر می کند، و او تصمیمی برای نجات یک تجارت بیمار پس از دو بار دیگر ندارد.

  • شکست بهترین معلم است

الیور درباره شکست‌های رستوران‌هایش گفت: «ما درس‌های زیادی آموخته‌ایم».

 

این تنها چیزی است که می توانید در مورد یک کسب و کار شکست خورده یا یک تجارت شکست خورده به آن امیدوار باشید. یا یاد میگیری یا میبازی. الیور به وضوح آماده است تا ضررهای خود را بپذیرد، آنچه را که باید بیاموزد میاموزد و در صدر قرار گیرد.

 

زمانی که اولین کسب و کارم، یک کسب و کار کیف پول چسب دار، ورشکست شد، این را به سختی یاد گرفتم. من بیش از یک سال در ماشین ها و کاناپه زندگی کردم تا 1 میلیون دلار بدهی خود را پس بدهم. اما درس هایی که از آن شکست آموختم به من کمک کرد تا به آنچه امروز هستم تبدیل شوم.

 

این داستان تقریباً هر کارآفرینی است که با آن صحبت می کنید. آنها بسیار شکست می خورند و شکست بهترین معلم است.

  • زندگی و تجارت یک ورزش تیمی است

در نهایت، یک درس بزرگ که الیور در حال یادگیری آن است و همه ما خوب است آن را به خاطر بسپاریم این است که برای رشد کسب و کار خود از شکست به موفقیت، به یک تیم بزرگ در پشت سر خود نیاز دارید.

 

اگر تیم اشتباهی را انتخاب کنید، نه تنها شما آسیب می بینید، بلکه کسب و کار شما و همه افرادی که برای امرار معاش به آن متکی هستند نیز آسیب می بینید. اگر تیم مناسب را بیابید، شما، کسب و کارتان و کارمندان آن پیشرفت می کنید.

 

در پایان روز، همه ما این ظرفیت را داریم که در زندگی و کسب و کار از فراز و نشیب عبور کنیم. کیفیت شخصیتی که در آن لحظات به ارمغان می آوریم چیزی است که ما را از شکست خوردگان و کسانی که شکوفا می شوند جدا می کند. من از افرادی مانند جیمی الیور سپاسگزارم که نه تنها در مورد مبارزات خود صادق هستند، بلکه نمونه ای عالی از گذراندن روزهای سخت، انجام کارهای لازم برای رفع آنها و ساختن چیزهای بزرگ در دوران سخت هستند. طرف دیگر.

 

 

 

 

برچسب


 

رابرت کیوساکی - کارآفرین - کارآفرینی - ورشکستگی - موفقیت - موفق - ریچدد - پدر پولدار - شکست - ذهنیت کارآفرینی - شهرت - شرکت داری - دانش بنیان - چهار ربع نقدینگی - سرمایه گذاری - کارمندان - کارگران - باشگاه کش فلو - بازی کش فلو - هوش مالی - سواد مالی - موفقیت مالی - کارخانه - سرمایه گذار - فقیر - ثروتمند - پول - تجارت

راهنمای اطلاع رسانی :

جهت اطلاع از انتشار آخرین مقالات ، لطفا در پیام رسان های باشگاه کش فلو عضو شوید و ایمیل خود را در بخش "ویرایش حساب من" وارد نمایید.

تلگرام     cashflowir@
ایتا     cashflowir@

 


سایر محصولات

   

بازی رومیزی کش فلو

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

 

کارگاه مجازی آموزش سواد مالی مبتنی بر بازی کش فلو

رضا کارگزار . آموزش بازی

 

بازی رومیزی کش فلو به همراه کارگاه مجازی آموزش بازی

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

   

بازی رومیزی کش فلو ریس

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

 

کارگاه مجازی آموزش سواد مالی مبتنی بر بازی کش فلو رِیس (ویژه خانواده ها و مربیان)

رضا کارگزار . آموزش بازی

 

بازی رومیزی کش فلو ریس به همراه کارگاه مجازی آموزش بازی

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

   

کارگاه مجازی برنامه ریزی مالی در زندگی شخصی

رضا کارگزار . آموزش سواد مالی

 

کارگاه مجازی هوش ثروت

رضا کارگزار . آموزش سواد مالی

 

سریال صوتی زنگ سواد مالی (پادکست)

رضا کارگزار . آموزش سواد مالی

       

جلسه هدایت مالی با رضا کارگزار

رضا کارگزار . مشاوره

       

پرسش و پاسخ (0)