مدت زمان : 00:00:00
مدت پشتیبانی : 1 روز

کتاب توصیه های پدر پولدار : به فکر یک تجارت باشید قبل از آنکه بیکار شوید نوشته رابرت کیوساکی است و در بخشی از این کتاب نوشته شده است : 

در سنین رشد که قرار داشتم غالباً از پدر فقیر‌م می‌شنیدم که می‌گفت: «برو مدرسه، نمرات خوب بگیر تا بتوانی شغلی پر در‌آمد با مزایای خوب پیدا کنی». او تشویقم می‌کرد تا یک کارمند بشوم. پدر پولدار اغلب می‌گفت: «یاد بگیر که تجارت خودت را بنا کنی و افراد خوبی را استخدام کنی». او تشویقم می‌کرد تا در آینده مدیری کار‌آفرین بشوم.


یک روز از پدر پولدار‌م پرسیدم تفاوت میان این دو چیست. وی جواب داد «کارمندان پس از راه‌اندازی یک تجارت دنبال دست و پا کردن شغل می‌روند. اما کار مدیر مؤسس قبل از آنکه تجارت راه‌اندازی شود شروع می‌شود».


رابرت کیوساکی در هاوایی به دنیا آمده است. او چهارمین نسل یک خانواده دو رگه ژاپنی- آمریکایی است. پدرش رئیس آموزش و پرورش ایالت هاوایی بود. او پس از اتمام دوره دبیرستان، در نیویورک به ادامه تحصیل پرداخت و پس از پایان رساندن دانشگاه، به نیروی تفنگداران دریایی آمریکا پیوست و به عنوان افسر خلبان هلیکوپترهای سنگین و مسلح نظامی انجام وظیفه نمود. در سال 1977 او شرکتی را بنیان نهاد که نخستین کیف های پول مردانه ای که مخلوطی از نایلون و ولکرو بود، به بازار عرضه کرد که این محصول بعدها به یک فراورده مولتی میلیون دلاری جهانی تبدیل شد. او و محصولاتش در مجلات معتبر جهانی حضورداشته و دارند.

 

 

شیوه آموزش :
کتاب ثروت
با امکان درج پرسش یا نظر
ارزش :
رایگان

توضیحات بیشتر

چه چیزی عامل تمایز مدیران کارآفرین است؟

 

یکی از ترسناک ترین روز هایی که طی عمرم گذراندم روزی بود که از کارم دست کشیدم و رسماً مدیر کار آفرین شدم. در آن روز این نکته را می دانستم که دیگر خبری از چک حقوقی منظم، بیمۀ سلامت یا طرح بازنشستگی نیست . دیگر نمی توانم مرخصی بیماری بگیرم یا تعطیلات با حقوق داشته باشم.

از آن روز در آمد من صفر شد و سابقۀ نداشتن در آمد منظم از تجربیاتی بود که تا بحال در زندگی ام مثل آ نرا ندیده بودم. بعلاوه نمی دانستم چقدر طول می کشد تا بتوانم دوباره چک حقوقی سر ماه را در جیبم بگذارم ... شاید سال ها طول می کشید. لحظه ای که از کارم دست کشیدم دلیل این را که چرا بسیاری از کارمندان هرگز به طرف مدیر مؤسس شدن نمی روند را فهمیدم. دلیلش ترس از پول نداشتن است..... ترس از درآمد تضمین شده نداشتن است... و دلیلش نداشتن چک حقوقی منظم است . تعداد افرادی که بتوانند ساعات طولانی بدون دریافت پول کار کنند بسیار کم است . مدیران مؤسس با دیگران فرق دارند و یکی از فرق هایشان این است که آنها می توانند چه پول باشد یا نه ذکاوتمندانه فعالیت کنند.

از همان روز که استعفا دادم مخارجم هم بالا رفت. بایستی براي شروع کار مدیریتی خودم پارکینگ ، انباری اجاره می کردم و میز و لامپ و تلفن می خریدم و هزینه ي سفر ها، هتلها، تاکسی گرفتن، وعدع های غذا، کپی، خودکار، کاغذ، مهر ، اقامت، سر برگ هاي حقوقی، پست، بروشور و وصولات و حتی قهو هاي را که در دفتر مصرف می کردیم می پرداختم. بعلاوه بایستی به استخدام منشی، حسابدار، وکیل، حسابرس یا دفتردار، آژانس بیمه ی تجاری و حتی خدمه ی سرایدار می پرداختم. همه ی این ها هزینه هایی بودند که کارفرمایی خودم برای من تقبل کرده بود . تازه آن موقع متوجه شدم استخدام من به عنوان یک کارمند چقدر هزینه بر بوده است. من متوجه شدم هزینه های استخدام کارمندان بسیار بیشتر از ارقامی است که در چک حقوقیشان ذکر می شود.

بنابراین تفاوت دیگر میان کارمندان و مدیران مؤسس این است که دسته ی دوم بایستی بدانند که چگونه پول خرج کنند حتی اگر پولی نداشته باشند.

 

 

سرفصل های اصلی این کتاب :

  • تفاوت میان یک کارمند با مدیر مؤسس
  • مزایای کار کردن رایگان
  • انواع پول
  • وظایف رهبر بیزنس
  • چگونه مشتریان خوب پیدا کنیم
  • ........

 

 دریافت کتاب صوتی به فکر یک تجارت باشید قبل از اینکه بیکار شوید  

 

 

رابرت کیوساکی کیست ؟


رابرت تی کی یوساکی، زاده ی 8 آپریل 1947، تاجر و نویسنده ای آمریکایی است. کیوساکی، بنیان گذار شرکت «پدر پولدار» است. این شرکت، یک نهاد آموزشی خصوصی است که درس های مربوط به مدیریت مالی و تجارت را از طریق بازی های رومیزی و کتاب و ویدیو در اختیار علاقه مندان قرار می دهد.


 

 


برچسب ها : به فکر یک تجارت باشید قبل از اینکه بیکار شوید رابرت کیوساکی ، کتاب به فکر یک تجارت باشید قبل از اینکه بیکار شوید ، 

 درباره وبلاگ :

این مقاله به صورت متنی و رایگان در باشگاه کش فلو منتشر می شود و فقط با درج نام نویسنده و مترجم و بک لینک به این صفحه در باشگاه کش فلو، می توانید تمام یا قسمتی از محتوای آن را تکثیر نمایید.


راهنمای اطلاع رسانی :

جهت اطلاع از انتشار آخرین مقالات وبلاگ لطفاً در پیام رسان های باشگاه کش فلو عضو شوید و ایمیل خود را در بخش "ویرایش حساب من" وارد نمایید. مقالات وبلاگ به صورت همزمان در کانال یوتیوب باشگاه کش فلو نیز اطلاع رسانی می شود که با سابسکرایب کردن کانال و فعال کردن زنگوله، یوتیوب خودش به شما اطلاع رسانی می کند.

تلگرام     cashflowir@
ایتا     cashflowir@
یوتیوب     cashflowir@

سایر محصولات

   

بازی رومیزی کش فلو

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

 

کارگاه مجازی آموزش سواد مالی مبتنی بر بازی کش فلو

رضا کارگزار . آموزش بازی

 

بازی رومیزی کش فلو به همراه کارگاه مجازی آموزش بازی

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

   

بازی رومیزی کش فلو ریس

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

 

کارگاه مجازی آموزش سواد مالی مبتنی بر بازی کش فلو رِیس (ویژه خانواده ها و مربیان)

رضا کارگزار . آموزش بازی

 

بازی رومیزی کش فلو ریس به همراه کارگاه مجازی آموزش بازی

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

   

بازی رومیزی کش فلو به همراه کش فلو ریس

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

 

کارگاه مجازی برنامه ریزی مالی در زندگی شخصی

رضا کارگزار . آموزش سواد مالی

 

کارگاه مجازی هوش ثروت

رضا کارگزار . آموزش سواد مالی

   

جلسه هدایت مالی با رضا کارگزار

رضا کارگزار . مشاوره

 

سریال صوتی زنگ سواد مالی (پادکست)

رضا کارگزار . آموزش سواد مالی

 

سریال ویدئویی مربی سواد مالی

رضا کارگزار . سریال مربی سواد مالی

       

سریال متنی خط سواد مالی

رضا کارگزار . سریال خط سواد مالی

       

پرسش و پاسخ (0)